Velkommen til

Colourplus Pinsecup 2019

Puljeinddeling ColourPlus Pinsecup 2019

( Stævnet forebeholder sig ret til ændringer i tilfælde af holdudtrækninger )

 

U 10 A - Gruppe 1

    U 10 A - Gruppe 2

Farum BK

Allerød FK

Glostrup FK

BSF

Herlufsholm GF

   Hekla Boldklub

HUI

HVB

Hvidovre IF

Lyngby BK

Slagelse B&I

NFC

 

 

U 10 B - Gruppe 1

U 10 B - Gruppe 2

LEDIG PLADS

Karlslunde IF

IF Lyseng

Farum BK

Hvidovre IF

FC Nakskov

Slagelse B&I

HUI

VSB

Næstved IF

 

 

U 10 C - Gruppe 1

U 10 C - Gruppe 2

Glostrup FK

BSF

Kirke Værløse IF

HUI

Køge Nord FC-2

Køge Nord FC-1

NFC

Lyngby BK

Nivå-Kokkedal

Valby BK

Allerød FK

VSB

 

 

U 10 D - Gruppe 1

U 10 D - Gruppe 2

FC Nakskov

Hvidovre IF

Lyngby BK

Allerød FK

Valby BK

NFC

Glostrup FK-1

Humlebæk BK

Strøby AIK 65 - drengene

Glostrup FK-2

Karlslunde IF

Borup IF - fyldt med kemi

 

 

U 11 A - Gruppe 1

U 11 A - Gruppe 2

BSF - T

IF Lyseng

FA 2000

Karlslunde IF

Farum BK

LSF

FC Nakskov

Lyngby BK

Slagelse B&I

NFC

Solrød FC

HVB

 

 

U 11 B - Gruppe 1

U 11 B - Guppe 2 

BSF

Allerød FK

FA 2000

Greve Fodbold

Lyngby BK

B 1973

Solrød FC

Næstved IF

 

 

U 11 B Gruppe 3

U 11 B Gruppe 4

Farum BK

BK FREM

HVB

HUI

Slagelse B&I

Vallensbæk IF

Valby BK

VSB

 

 

U 11 C Gruppe 1 

U 11 C Gruppe 2 

Strøby AIK 65

IF Lyseng

Lyngby BK

Karlslunde IF-3

Greve Fodbold

Køge Nord FC

VSB

Nivå-Kokkedal

 

 

U 11 C Gruppe 3

U 11 C Gruppe 4

Farum BK

Allerød FK

HUI

BSF

Karlslunde IF-2

Vallenbæk IF

Solrød FC

LSF

 

 

U 11 D - Gruppe 1

U 11 D - Gruppe 2

Strøby AIK 65

Allerød FK

HUI

FC Nakskov

Vallensbæk IF

VSB

NFC

Køge Nord FC

Nivå-Kokkedal

Tingsted BK

Karlslunde IF

Valby BK

 

 

U 12 A - Gruppe 1

U 12 A - Gruppe 2

BSF

Greve Fodbold

FA 2000

Ølstykke FC

Farum BK

KB Løverne

HUI

Lyngby BK

Slagelse B&I

NFC

HVB

Solrød FC

 

 

U 12 B Messi
Gruppe 1

U 12 B Messi
Gruppe 2

Allerød FK

Strøby AIK 65

B 1908

Glostrup FK

Greve Fodbold - 1

Hekla Boldklub

LUI

VSB

IF Lyseng

Hvidovre IF

KB Galacticos

Ølstykke FC

 

 

U 12 B Ronaldo
Gruppe 1

U 12 B Ronaldo
Gruppe 2

Greve Fodbold - 2

KB Stjernerne

HUI

Kirke Værløse IF

Viby IF

Karlslunde IF

FA 2000

Lyngby BK

Nivå-Kokkedal

Solrød FC

Farum BK

Slagelse B&I

 

 

U 12 C - Messi
Gruppe 1

U 12 C - Messi
Gruppe 2

Blovstrød IF

Allerød FK

KB Vikingerne

NFC

Glostrup FK

BSF

HVB - 1

Hekla Boldklub

Præstø IF

Greve Fodbold

 

 

U 12 C - Ronaldo
Gruppe 1

U 12 C - Ronaldo
Gruppe 2

Køge BK

Viby IF

HUI

Næstved IF

FA 2000

Kirke Værløse IF

B 1908

Lyngby BK

HVB - 2

Valby BK

Team Falster

VSB

 

 

U 12 D - Gruppe 1

U 12 D - Gruppe 2

B 1908

Strøby AIK 65

Greve Fodbold - boy's

Glostrup FK

Præstø IF

Karlslunde IF

Solrød FC

NFC

Team Falster

Hvidovre IF

VSB

Farum BK